Відділення мамології та загальної рентгенології

В нашому відділені Ви маєте можливість виконати рентгенографічні дослідження з моментальною цифровою обробкою знімків на високоякісному та сучасному обладнанні. Рентгенологічні дослідження органів та систем виконуються на рентгенівському апараті «Multix PRO» — Siemens, обладнаному цифровим перетворювачем медичних зображень «MEDSTAR» iCR 3600M. Це дозволяє отримувати високоякісні цифрові зображення з мінімальним променевим навантаженням на пацієнта.
Результати дослідження можна отримати в той же день чи в наступний день в реєстратурі. Час очікування результатів дослідження зазвичай становить 15-20 хвилин, але може бути довшим в залежности від складності випадку.
Відділення маммології та загальної рентгенології Державної установи „Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України” оснащено найсучаснішою цифровою мамографічною системою Selenia® Dimensions® system’s Genius ™ 3D MAMMOGRAPHY™ з опцією DBT (томосинтезу) фірми Hologic, США. Наприкінці 2014 року саме наш інститут вперше в Україні започаткував та успішно впровадив у загальну діагностичну практику технологію цифрової 3D мамографії, більш відомою у світі під назвою ”томосинтез молочних залоз”.
Томосинтез – це сканування молочної залози з низьким рівнем променевого навантаження, результатом якого є отримання серії знімків з фіксованим інтервалом в 1 мм, що надає лікарю-радіологу можливість проведення детального, пошарового аналізу зображення як нормальних, так і підозрілих ділянок молочної залози. Багато світових досліджень з мамографічного томосинтезу доводять, що ця технологія на 30% переважає діагностичні можливості стандартної цифрової рентгенівської мамографії у виялені раку молочної залози на ранній стадії, особливо у жінок репродуктивного віку та у жінок з молочними залозами фіброзно-кістозної структури.
Мамографія з томосинтезом не вимагає від Вас спеціальної підготовки, але не бажано в день сканування наносити на шкіру аксилярних ділянок будь-які дезодоранти. Якщо Ви маєте результати проведених раніше обстежень та іншу медичну інформацію, бажано показати її лікарю перед дослідженням. Після того, як Ви знімете з себе одяг вище пояса, фахівець з мамографічних досліджень буде розташовувати почерзі груди в мамографічній системі для компресії та сканування. Перевагою нашої системи є те, що сильно стискати груди при дослідженні не потрібно. Зазвичай процедура мамографії з томосинтезом триває близько 15 хвилин. Результати обстеження видаються на спеціальній плівці або у вигляді зображень, записаних на цифровий носій.
Лікарями відделення реалізований мультимодальний підхід до вирішення діагностичних задач у мамології, що значно підвищує якість діагностики та знижує потенційний ризик помилкових висновків.Такий підхід означає, що кожний лікар відділення володіє всім спектром практичних навичок для проведення клінічного, рентгенологічного і сонографічного обстеження.Півсля скринінгової або діагностичної мамографії, ультразвукового обстеження у разі виявлених підозрілих на рак знахідок ми проводимо малоінвазивні втручання для цитологічної або морфолгічної верифікації, такі як голковий тест, автоматична трепан-біопсія і вакуумна біопсія з ехо- або рентген (стереотаксична біопсія) контролем.
Дослідження
- Оглядові рентгенограми голови в основних и додаткових проекціях
- Прицільні рентгенограми черепа
- Рентгенографія турецького сідла (прицільно)
- Рентгенографія кісток носа
- Рентгенографія приносових пазух
- Рентгенографія шийного відділу хребта з функціональними пробами
- Рентгенографія грудного відділу хребта в двох проекціях
- Рентгенографія поперекового відділу хребта з функціональними пробами
- Рентгенографія крижової кістки та куприку в двох проекціях
- Рентгенографія органів грудної порожнини
- Рентгенографія ребер
- Рентгенографія органів черевної порожнини
- Оглядова урографія
- Екскреторна урографія
- Рентгенографія ключиці
- Рентгенографія лопатки
- Рентгенографія плечового та надплечо-ключичного суглобів
- Рентгенографія кісток тазу та кульшових суглобів
- Рентгенографія крижово-клубових суглобів
- Рентгенографія суглобів кінцівок в двох проекціях
- Рентгенографія кісток кінцівок в двох проекціях

Підготовка до рентгенологічних досліджень:
Для отримання якісних результатів дослідження слід заздалегідь підготуватися до проведення рентгенографії. Повітряні міхури і калові «завали», що з’являються на знімку, загороджують кістки хребта і не дають лікарю-діагносту розглянути їх. В деяких випадках це призводить до необхідності повторного дослідження. Отже, задля достовірності та якості отриманих результатів слід виконати наступні дії:
- За 3 дні до дослідження необхідно виключити з меню продукти, що викликають посилене газоутворення в кишечнику, – квасолю, горох, чорний хліб, молоко, капусту і газовані напої.
- Для повноцінної і швидкої діагностики напередодні дослідження після 15-00 годин необхідно виконати очисні клізми до чистої води.
- Клізми можна замінити прийомом препарату «Фортранс» у розрахунку 1 пакетик на кожні 20 кг ваги пацієнта. Пакетик препарату розчиняється в літрі теплої кип’яченої води та приймається по одному стакану кожні 15 хвилин починаючи з 15:00.
- Останній прийом їжі напередодні дослідження потрібно зробити не пізніше 19:00
- Необхідне очищення кишечника від калових мас і газів, це досягається за допомогою клізм напередодні увечері і вранці за 2—3 години до дослідження.
- За добу до урографії бажано обмежити вживання рідини. Це підвищує концентрацію сечі і тим самим поліпшує контрастність зображення сечових доріг.
- Оскільки рентгеноконтрастні речовини володіють діуретичним ефектом, вранці в день дослідження необхідно виключити вживання рідини, проте жорстке обмеження не стосується їжі – пацієнт може легко поснідати.
Показання до екскреторной урографії: наявність крові в сечі, болі, рецидивуючі інфекції сечовивідних шляхів, підозри на наявність сечокам’яної хвороби, підозри на обструкцію сечоводу, виявлення ускладнень після хірургічних втручань, виявлення вроджених аномалій, травми.
Ускладнення, які можуть виникнути під час даної процедури — анафілактичні (алергічні) реакції на контрастний препарат і його нефротоксичну дію. Час проведення урограми після введення контрастної речовини залежить від функціональної здатності нирок, віку хворого, супутніх захворювань та поставлених лікарем завдань