Відділення мамології та загальної рентгенології

В нашому відділені Ви маєте можливість виконати рентгенографічні дослідження з моментальною цифровою обробкою знімків на високоякісному та сучасному обладнанні. Рентгенологічні дослідження органів та систем виконуються на рентгенівському апараті «Multix PRO» — Siemens, обладнаному цифровим перетворювачем медичних зображень «MEDSTAR» iCR 3600M. Це дозволяє отримувати високоякісні цифрові зображення з мінімальним променевим навантаженням на пацієнта.

Результати дослідження можна отримати в той же день чи в наступний день в реєстратурі. Час очікування результатів дослідження зазвичай становить 15-20 хвилин, але може бути довшим в залежности від складності випадку.

Відділення маммології та загальної рентгенології Державної установи „Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України” оснащено найсучаснішою цифровою мамографічною системою Selenia® Dimensions® system’s Genius ™ 3D MAMMOGRAPHY™ з опцією DBT (томосинтезу) фірми Hologic, США. Наприкінці 2014 року саме наш інститут вперше в Україні започаткував та успішно впровадив у загальну діагностичну практику технологію цифрової 3D мамографії, більш відомою у світі під назвою  ”томосинтез молочних залоз”.

Томосинтез – це сканування молочної залози з низьким рівнем променевого навантаження, результатом якого є отримання серії знімків з фіксованим інтервалом в 1 мм, що надає лікарю-радіологу можливість проведення детального, пошарового аналізу зображення як нормальних, так і підозрілих ділянок молочної залози. Багато світових досліджень з мамографічного томосинтезу  доводять, що ця технологія на 30% переважає діагностичні можливості стандартної цифрової рентгенівської мамографії у виялені раку молочної залози на ранній стадії, особливо у жінок репродуктивного віку та у жінок з молочними залозами фіброзно-кістозної структури.

Мамографія з томосинтезом не вимагає від Вас спеціальної підготовки, але не бажано в день сканування наносити на шкіру аксилярних ділянок будь-які дезодоранти. Якщо Ви маєте результати проведених раніше обстежень та іншу медичну інформацію, бажано показати її лікарю перед дослідженням. Після того, як Ви знімете з себе одяг вище пояса, фахівець з мамографічних досліджень буде розташовувати почерзі груди в мамографічній системі для компресії та сканування. Перевагою нашої системи є те, що сильно стискати груди при дослідженні не потрібно.  Зазвичай процедура мамографії з томосинтезом триває близько 15 хвилин. Результати обстеження видаються на спеціальній плівці або у вигляді зображень, записаних на цифровий носій.

Лікарями відделення реалізований мультимодальний підхід до вирішення діагностичних задач у мамології, що значно підвищує якість діагностики та знижує потенційний ризик помилкових висновків.Такий підхід означає, що кожний лікар відділення володіє всім спектром практичних навичок для проведення клінічного, рентгенологічного і сонографічного обстеження.Півсля скринінгової або діагностичної мамографії, ультразвукового обстеження у разі виявлених підозрілих на рак знахідок ми проводимо малоінвазивні втручання для цитологічної або морфолгічної верифікації, такі як голковий тест, автоматична трепан-біопсія і вакуумна біопсія з ехо- або рентген (стереотаксична біопсія) контролем.

Дослідження

Підготовка до рентгенологічних досліджень:

Для отримання якісних результатів дослідження  слід заздалегідь підготуватися до проведення рентгенографії. Повітряні міхури і калові «завали», що з’являються на знімку, загороджують кістки хребта і не дають лікарю-діагносту розглянути їх. В деяких випадках це призводить до необхідності повторного дослідження. Отже, задля достовірності та якості отриманих результатів слід виконати наступні дії:

  • За 3 дні до дослідження необхідно виключити з меню продукти, що викликають посилене газоутворення в кишечнику, – квасолю, горох, чорний хліб, молоко, капусту і газовані напої.
  • Для повноцінної і швидкої діагностики  напередодні дослідження після 15-00 годин необхідно виконати очисні клізми до чистої води.
  • Клізми можна замінити прийомом препарату «Фортранс» у розрахунку 1 пакетик на кожні 20 кг ваги пацієнта. Пакетик препарату розчиняється в літрі теплої кип’яченої води та приймається по одному стакану кожні 15 хвилин починаючи з 15:00.
  • Останній прийом їжі напередодні дослідження потрібно зробити не пізніше 19:00
  • Необхідне очищення кишечника від калових мас і газів, це досягається за допомогою клізм напередодні увечері і вранці за 2—3 години до дослідження.
  • За добу до урографії бажано обмежити вживання рідини. Це підвищує концентрацію сечі і тим самим поліпшує контрастність зображення сечових доріг.
  • Оскільки рентгеноконтрастні речовини володіють діуретичним ефектом, вранці в день дослідження необхідно виключити вживання рідини, проте жорстке обмеження не стосується їжі – пацієнт може легко поснідати.

Показання до екскреторной урографії: наявність крові в сечі, болі, рецидивуючі інфекції сечовивідних шляхів, підозри на наявність сечокам’яної хвороби, підозри на обструкцію сечоводу, виявлення ускладнень після хірургічних втручань, виявлення вроджених аномалій, травми.

Ускладнення, які можуть виникнути під час даної процедури — анафілактичні (алергічні) реакції на контрастний препарат і його нефротоксичну дію. Час проведення урограми після введення контрастної речовини залежить від функціональної здатності нирок, віку хворого, супутніх захворювань та поставлених лікарем завдань

Наші спеціалісти

завідуючий відділенням, канд. мед. наук
лікар-рентгенолог вищої категорії
лікар-рентгенолог вищої категорії

лікар-рентгенолог першої кваліфікаційної категорії

лікар-рентгенолог вищої категорії

лікар-рентгенолог вищої категорії