Комп’ютерна томографія (КТ)

IMG_7089Cучасна та ефективна технологія мультизрізової комп’ютерної томографії (МСКТ) набула широкого вжитку з кінця минулого століття. В наш час у багатопрофільній науково-діагностичній установі ДУ «Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМНУ» працює перший в Україні 640-зрізовий комп’ютерний томограф TOSHIBA Aquilion One.

Переваги 640зрізового комп’ютерного томографа

 • Надвисока роздільна здатність, що дозволяє отримати більш чітке зображення, а значить і виявити найменші зміни у внутрішніх органах, недосяжні для апаратів МСКТ попередніх поколінь-мінімальна товщина зрізу 0,5 мм та ультратонкі зрізи 0,0625 мм;
 • Значне скорочення часу дослідження;
 • Вивчення однієї анатомічної області займає лише 5-7 хвилин замість звичних 20-30, а загальний час уввімкнення рентгенівської трубки не перевищує 30 секунд, що дозволяє значно знизити отриману дозу рентгенівського випромінення-у декілька разів у порівнянні із 32-зрізовими, 64-зрізовими комп’ютерними томографами.
 • Надшвидке сканування дозволяє уникнути дихальних та рухових артефактів, що є особливо важливим для дітей, пацієнтів із больовим синдромом та/чи вимушеним положенням тіла, при наявності клаустрофобії, серцевій, дихальній недостатності тощо.

Завдяки сучасному програмному забезпеченню нашого комп’ютерного томографа є можливість використання тривимірних (2Д та 3Д) моделей органів, судин та суглобів, що створює необхідне підгрунтя для точного діагнозу, оптимального вибору та планування подальшого лікування. У результаті діагностична ефективність методу значно підвищується; тому такі зображення є незамінними у практиці сучасних хірургів, ортопедів, онкологів та урологів.

 • Варіативне дослідження: індивідуальне налаштування обладнання під час діагностики для більш детального вивчення досліджуваної зони.

Окрім того, у МСКТ-відділенні ДУ «Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМНУ»:

 • працюють дипломовані лікарі експертного рівня, що забезпечує відповідний рівень точної діагностики;
 • у вартість обстеження входять: диск, плівка, консультація спеціаліста-радіолога;
 • є можливість подальшої консультації вузькопрофільних спеціалістів Інституту, якщо цього потребують результати проведеної комп’ютерної томографії.

У відділенні МСКТ проводяться наступні дослідження:

Мультиспіральна КТ–ангіографія – таке дослідження проводиться під час внутрішньовенного введення водорозчинної неіоннної контрасної речовини, без інших складних інвазивних (хірургічних) маніпуляцій, на відміну прямої (селективної) ангіографії. Останнє дозволяє проводити дослідження в амбулаторних умовах протягом 40-50 хвилин та повністю уникнути ризику виникнення ускладнень від хірургічних маніпуляцій. Окрім того, діагностична інформативність МСКт-ангіографії значно перевищує таку для УЗ-допплерографії, оскільки:

 • це неінвазивна методика не завдасть Вам жодного дискомфорту;
 • відсутні артефакти;
 • на відміну від УЗД це операторонезалежна методика-можливість визначати будь-які зміни на протязі всієї судини;
 • спрощується візуалізація та денситометричний аналіз бляшок коронарних, каротидних, стегнових артерій тощо;
 • визначається ступінь атеросклеротичного стенозу;
 • виявляються ознаки тромбозу навіть найменших за калібром судин, а значить, в тому числі, попереджається ризик виникнення інфарктів, інсультів;
 • діагностуються судинні аневризми та псевдоаневризми

Виконуються такі ангіографічні дослідження, як:

МСКТ-коронарографія

МСКТ-АГ судин головного мозку

МСКТ-АГ судин шиї

МСКТ судин грудної, черевної аорти

МСКТ-АГ судин нижніх кінцівок

Як правило, при виявленні більшості патологій з метою встановлення точного діагнозу необхідне застосування внутрішньовенного введення контрастної речовини.

Як і інші рентгенівські методи дослідження, МСКТ проводиться за показаннями-лише за направленням лікаря-клініциста.

Підготовка до компютерної томографії

Підготовка до комп’ютерної томографії не потрібна; деякої підготовки потребує проведення МСКТ із внутрішньовеннім введенням контрастної речовини.